В Україні запрацював закон про верифікацію пенсій: що це значить

Перевірці підлягають державні виплати - пенсії, допомоги, пільги, субсидії, стипендії

В Україні запрацював закон про верифікацію пенсій: що це значить
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Сьогодні, 21 грудня, набув чинності закон про верифікацію пенсій та інших державних виплат, який раніше підписав президент Володимир Зеленський.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, документ вчора було оприлюднено у парламентській газеті “Голос України”.

Loading...

Закон, зокрема, вводить верифікацію (перевірку) державних виплат – пенсій, допомог, пільг, субсидій, стипендій (крім академічних), інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Верифікація держвиплат визначається як комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат.

Відзначимо, закон був опублікований з правкою президента, яка необхідна для того, щоб зберегти надання Національному агентству з питань запобігання корупції безпосереднього автоматизованого доступу до держреєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відповідно.

Нагадаємо, нещодавно система монетизації субсидій дала збій – пільговикам не надходять SMS-повідомлення про оплату комуналки і люди не знають, чи отримують державну допомогу.

Як повідомлялося раніше, середній розмір субсидії у листопаді 2019 року склав близько 800 грн, а загальна кількість одержувачів державної допомоги перевищила 3 млн домогосподарств.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...