В Україні військовим перестануть давати квартири: що відомо

Всього в Україні потребують житла 47 тисяч військових

В Україні військовим перестануть давати квартири: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Міноборони України мають намір вирішувати питання про забезпечення житлом військовослужбовців за допомогою депозитно-монетарної програми. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє УНІАН.

Заступник міністра Олексій Марцинюк на прес-конференції презентував програму трансформації МОУ та Збройних сил України, яка передбачає новий підхід до забезпечення житлом військових в Україні.

“Підходимо комплексно. Працюємо як з попитом, так і пропозицією. Що мається на увазі? Є черга більше 47 тисяч на постійне житло. Є службове житло, службові комісії… Все відбувається непрозоро, неефективно, величезна кількість корупції. Отже, в першу чергу ми переводимо в облік усе житло і процеси видачі житла в електронну централізовану форму”, – сказав він.

Чиновник зауважив, що це також стосується компенсацій за оренду житла.

“Для нових військовослужбовців ми відмовлятимемося поступово від роздачі квартир, тому що ця практика, яка дуже несправедлива і неефективна, і з пострадянських країн вона залишилась тільки в Україні, – вона, скажімо так, не працює. Натомість ми будемо переходити на депозитно-монетарну програму”, – зазначив заступник міністра. Він наголосив, що “цей перехід дозволить нарешті позитивно вирішити питання квартирної черги протягом найближчих років”.

Окрім того, вже почав формуватися єдиний земельно-об’єктний банк Міноборони, який буде направлений на реалізацію житлового фонду (вестиметься власне будівництво). Також розглядатиметься концепція державно-приватного партнерства для незавершених об’єктів будівництва, для довгобудів.

Марцинюк додав, що за рахунок житлового фонду закриватиметься квартирна черга і формуватиметься фонд штатного посадового житла, де військовослужбовці перебуватимуть впродовж служби.

Нагадаємо, 19 грудня в Україні анонсували появу нового документа в рамках переходу на електронний документообіг – незабаром з’явиться електронний військовий квиток. Міноборони планує цілий комплекс заходів із запровадження електронного документообігу: оформлення компенсацій за оренду житла, онлайн-чергу на квартири, а також використання електронних рапортів.

До слова, раніше перший заступник глави Мінцифри Олексій Вискуб повідомив, що в середині грудня в Міністерстві цифрової трансформації планують презентувати додаток “Дія” для мобільних телефонів, завдяки якому стануть доступними цифрові водійські права і техпаспорт автомобіля.

Джерело: Народна Правда