Вчені пояснили, чому люди набирають зайву вагу

Вчені дійшли висновку, що причина ожиріння - надлишок харчування, а не брак активності

Вчені пояснили, чому люди набирають зайву вагу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Вважається, що коли люди менше рухаються, вони витрачають менше енергії і ризик розвитку ожиріння збільшується. Вчені додають, що в індустріальних країнах люди витрачають менше енергії, тому що живуть в «стерильних» умовах і їх імунна система слабо навантажена. Однак це твердження не зовсім вірно.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, нове дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, поставило під сумнів ці догми.

Вчені з’ясували, що діти індіанців хіваро з амазонських джунглів Еквадору витрачають протягом дня не більше калорій, ніж їх американські однолітки. Але вони роблять це по-іншому. Автори нової наукової роботи, вчені Бейлорського університету, вважають, що це відкриття має вплинути на розуміння проблеми ожиріння.

Loading...

«Схожість в розтраті енергії говорить про те, що організм людини може гнучко розпоряджатися енергією в різних обставинах. Важливо, що надмірне харчування, а не брак руху лежить в основі проблеми довгострокового набору ваги, і глобальна зміна харчування починається саме в дитячому віці», – розповів автор дослідження Самуель Урлахер (Samuel Urlacher).

Зазвичай моделі харчування людини припускають, що витрати енергії протягом дня можна просто складати: чим більше людина рухається, тим більше енергії вона може витратити. Ця концепція все частіше заперечується в дослідженнях, які показують, що витрати енергії організмом обмежені порівняно вузькими рамками. Тобто, наприклад, при більшій кількості вправ на інші завдання організму доведеться витрачати менше енергії.

Раніше ці дві протиборчі гіпотези не порівнювалися безпосередньо на прикладі дітей, які живуть в різних умовах.

Щоб дізнатися, як діти витрачають калорії, Урлахер і колеги зібрали дані про дітей народу хіваро, корінних жителів Еквадору, які займаються збиранням і сільським господарством. Вони не тільки дізналися, скільки енергії витрачають діти за день, а й зібрали інформацію про їх фізичну активність, стан імунітету, зріст і вгодованість. Вчені порівняли їх показники з показниками дітей в США і Великобританії.

Вчені виявили, що:

діти хіваро приблизно на 25% більш активні фізично, ніж діти в індустріальних країнах;
вони витрачають в спокої приблизно на 20% більше енергії, ніж діти в США і Великобританії; у великій мірі це пов’язано з високою активністю імунної системи;
кількість калорій, які вони витрачають за день, практично не відрізняється від кількості, яке витрачають діти в індустріальних країнах, незважаючи на всі відмінності в способі життя.

Вчені вказують, що через такі «енергетичні обмеження» може сповільнюватися ріст дітей: енергії може не вистачати навіть при достатньому харчуванні. Цей механізм може грати роль в розвитку ожиріння і цукрового діабету 2 типу.

Найважливішим висновком з дослідження автори вважають, що швидкі зміни в дієті і збільшення споживання енергії є головною причиною епідемії ожиріння. Зниження фізичної активності та вплив інфекцій відіграють обмежену роль.

«Вправи залишаються критично важливими для нашого здоров’я і підтримки нормальної ваги, враховуючи, що вони впливають на апетит, м’язову масу, роботу серця і легенів і багато інших чинників. Наші результати не затверджують зворотного. Кожен повинен виконувати рекомендовану норму фізичного навантаження в день », – уточнив Урлахер.

Нагадаємо, для ефективного схуднення експерти з харчування радять використовувати безсольову дієту.

Раніше повідомлялося, що британські медики знайшли спосіб втратити п’ять кілограмів за тиждень для тих, хто намагається схуднути.

Додамо, що гречана дієта в якійсь мірі може бути не тільки смачною, а й дуже корисною, оскільки вона швидко і ефективно очищає організм від різних токсинів. Гречану дієту відносять до суворих, але “неголодних” і ефективних способів швидко позбутися від зайвих кілограмів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...