Викладачу вишу винесли смертний вирок за допис у соцмережах

Підставою для жорстокого покарання стал коментар у соцмережі про пророка Мухаммеда

Викладачу вишу винесли смертний вирок за допис у соцмережах
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

33-річному викладачу пакистанського університету Джунаїду Хафізу суд міста Мултан виніс смертний вирок за коментарі стосовно пророка Мухаммеда.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА про це повідомляє DW.

Loading...

“Суд у пакистанському місті Мултан у суботу, 21 грудня, засудив університетського викладача Джунаїда Хафіза до смерті за звинуваченням у богохульстві. Іншим вироком Хафіза засуджено також до довічного ув’язнення та грошового штрафу на суму 500 тисяч пакистанських рупій (близько 3 тисяч євро в перерахунку)”, – йдеться в повідомленні.

Хафіза арештували у березні 2013 року за “принизливі коментарі” про пророка Мухаммеда, що їх викладач нібито публікував у Facebook. З 2014 року його утримують в одиночній камері.

У жовтні цього року організація Amnesty International намагалася домогтися скасування обвинувачень проти Хафіза, але марно.

Відповідно до закону про блюзнірство у Пакистані  жорстоко карають за зневажливі висловлювання про ісламську релігію або пророка Мухаммеда. За даними американської Комісії з питань міжнародної релігійної свободи, на даний час в Пакистані  утримуються близько 40 осіб, засуджених за цим законом до страти.

Нагадаємо, нещодавно у  Росії суд засудив до трьох років умовно одного з найбільш відомих фігурантів “справи про заворушення в Москві 27 липня” – 21-річного студента Єгора Жукова. Крім того, хлопцеві заборонили займатися діяльністю, пов’язаною з адмініструванням інтернет-сайтів, на два роки. Йому закидають заклики до екстремізму в інтернеті.

Додамо, що у  США на федеральному рівні після майже 20-річної перерви відновили виконання найбільш страшного вироку – смертну кару. У міністерстві юстиції США заявили, що з 9 грудня 2019 року планується стратити п’ятьох ув’язнених з в’язниці Терре-Хот в Індіані. Засуджені чекають на страту вже більше 15 років. Свого часу  відповідний вирок – смертну кару – суддя виніс їм за вчинення найбільш жорстоких злочинів, таких як вбивства дітей.

Джерело: Народна Правда