Пенсії в Україні: в податковій роз’яснили порядок стягнення з виплат

Вихідна допомога у зв'язку із звільненням працівника, в т. ч. при виході на пенсію, оподатковується за ставкою 18%

Пенсії в Україні: в податковій роз’яснили порядок стягнення з виплат
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

«Плутанина з коефіцієнтами» та інші зміни в законодавстві щодо нарахування і перерахунку пенсій, що склалися в Україні,  призводять до того, що багатьох наших співгромадян передпенсійного віку цікавить питання, чи не будуть з них стягуватися при виході на заслужений відпочинок «зайві» податки.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання “ФАКТИ“.

У зв’язку з цим в Територіальних органах Державної податкової служби в Запорізькій області пояснили, що податком в розмірі 18% оподатковуються доходи у вигляді заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати і винагороди, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (п. 167.1 ст. 167 ПКУ).

У той же час існує спеціальний перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку – він визначений п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

Винятки, передбачені зазначеним пунктом, не поширюються на виплату грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію.

«Отже, вихідна допомога у зв’язку із звільненням працівника, в т. ч. при виході на пенсію, оподатковується за ставкою 18% на загальних підставах», – йдеться в повідомленні фіскального відомства.

Тому майбутнім пенсіонерам варто морально підготуватися, що такий податок буде стягнуто з їх виплат.

Нагадаємо, з 1 грудня 2019 року Пенсійний фонд проводить  автоматичний перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, до 1624 гривень. Це буде третє в цьому році підвищення мінмальної пенсії: з 1 грудня вона становитиме 1638 гривень.

Раніше називалися розміри пенсій за віком, а також, який дохід буде враховуватися при перерахунку пенсій.

Уже зараз відомо, що високих доплат після перерахунку пенсій українцям не буде.

Джерело: Народна Правда