Як уникнути інсульту та інфаркту: 5 порад, які врятують життя

Українці найчастіше помирають від наслідків захворювань системи кровообігу, таких смертей налічується близько 70% за минулий рік

Як уникнути інсульту та інфаркту: 5 порад, які врятують життя
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

Професор-кардіохірург Борис Тодуров дав п’ять порад, які допоможуть зберегти серце здоровим і уникнути таких небезпечних проблем, як інсульт або інфаркт.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Обозревателя.

Loading...

Відмовтеся від панацеї

Кардіохірург стверджує, що не буває таких ліків, які підходять і тим більше допомагають всім пацієнтам: “Може якийсь препарат і допомагає 80% людей, але для 20% він абсолютно протипоказаний до застосування і можливо навіть несе смертельну загрозу”. Тому, вважаючи, що вашому серцю потрібна медикаментозна підтримка, краще звернутися до лікаря.

Кидайте курити

За словами лікаря, це один з найголовніших факторів ризику, що призводить до серцево-судинних захворювань. У курця судини кальциновані, ламкі, тверді і дуже швидко заростають.

Більше рухайтеся

Якщо середній показник пройдених відстаней менше 5-7 км в день, терміново вносьте корективи в розпорядок дня. Приділіть час пішим прогулянкам та іншим фізичним навантаженнями. Це потрібно, щоб запустити в органах і тканинах хороший кровообіг, прибрати з крові зайвий адреналін, спалити зайві калорії і підтримувати в тонусі судинні стінки.

Харчуйтеся збалансовано
Стежте, щоб у вашому раціоні щодня були присутні вуглеводи, жири і білки, причому не тільки рослинні, але і тваринні. Адже тільки з м’ясом і рибою можна забезпечити організм достатньою кількістю дев’яти необхідних для нормального  функціонування амінокислот. Також раціон повинен бути багатий овочами. Солодощами не варто захоплюватися, саме вони призводять до відкладення “шкідливого” жиру, провокують гормональні скачки і можуть впливати на артеріальний тиск.

Регулярно перевіряйте свій організм

В регулярні щорічні обстеження входить кардіограма, доплерографія судин, здача аналізів крові і сечі, жінкам – огляд гінеколога, чоловікам – уролога, а також регулярно відвідувати ендокринолога, якщо є схильність або вже діагностовано діабет.

Як повідомлялося раніше, фініки є одним з найкорисніших продуктів на планеті, і вони містять безліч здорових компонентів, які можуть лікувати різні проблеми зі здоров’ям, у тому числі високий рівень холестерину, інсульт, серцеві напади та гіпертонію.

Джерело: Народна Правда