У Мін’юсті опублікували реєстр боржників, в якому опинилися понад 1,7 мільйона українців. Разом з тими, хто має борги за невиконання рішень суду, по аліментах і штрафах, туди увійшли навіть ті, хто вчасно не заплатив за комуналку або кредит.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Опендатабот.
При цьому 92% виконавчих проваджень – стягнення з фізичних осіб, 8% – з юридичних. Відзначається, що люди найчастіше потрапляють до реєстру через:
- програли суд і не виконали рішення суду;
- не сплатили адміністративний штраф (наприклад, за порушення правил дорожнього руху);
- не сплатили вчасно комунальні послуги;
- не виплачують аліменти;
- не виплатили вчасно кредит – банк стягує заборгованість через нотаріуса.
“Боржникам з реєстру можуть заборонити виїзд з країни, відмовити у відкритті поточних рахунків в банку, скасувати запити на відчуження майна та відмовити в наданні будь-яких нотаріальних послуг (наприклад, для покупки або продажу нерухомості), а також це може вплинути на рішення роботодавця при прийомі на роботу “, – пояснив юрист Опендатабот Микита Підгайний.
При цьому за листопад податковий борг ФОПів скоротився на 2 мільярди гривень, а з реєстру боржників зникли 50 тисяч фізосіб-підприємців. Також стало відомо, як перевірити наявність або відсутність себе в реєстрі боржників.
Нагадаємо, в Україні починається жорстка боротьба з комунальними боржниками. Тим, хто має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, можуть обмежити право виїзду за кордон, а також арештувати все майно.
Також раніше Національний банк України посилив вимоги для отримання кредиту. НБУ вводить порядок обліку банками інформації з кредитного реєстру – банк повинен буде класифікувати найгіршим класом боржника (фізичну особу), щодо якого у Кредитному регістрі є інформація про його дефолт в інших банках.