Україна може припинити водопостачання у “ДНР”: що сталося

Окупанти не платять за водопостачання

Україна може припинити водопостачання у “ДНР”: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Україна може припинити водопостачання на територію так званої “ДНР” якщо та сторона не почне платити за послуги.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Новини Донбасу, про те, що українська влада розглядає такий варіант, заявив заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Мороз під час засідання колегії.

“Перша проблема, яка існує, – це відсутність оплати з тимчасово непідконтрольної території”, – сказав він.

Як повідомив Мороз, непідконтрольна частина області споживає 23 мільйони м3 води на місяць, а підконтрольна – 10 мільйонів м3. Крім того, українська сторона щомісяця втрачає 140 мільйонів гривень на електроенергії, яка використовується для доставки води на окуповані території.

Мороз пояснив, що питання оплати за водопостачання було винесено на розгляд ТКГ в Мінську і “ДНР” попередньо погодилася оплатити послуги, однак остаточного механізму розрахунків немає.

Крім того уряд доручив розробити схему альтернативного водопостачання підконтрольній владі території Донбасу, оскільки нинішня система проходить по обидва боки лінії зіткнення.

“Це перекидання води із Запоріжжя на Маріуполь і з Павлограда на Покровськ. Але ці проєкти ще в цінах 2010 року коштували близько 5 мільярдів гривень”, – пояснив Мороз.

Він додав, що якщо уряд прийде до висновку, що від окупантів “ми нічого не отримаємо”, то буде ухвалено рішення про прокладання нових ниток труб, “щоб мати можливість поставки води на Маріуполь, Волноваху і на весь південь нашої області за рахунок альтернативних джерел”.

Нагадаємо, нещодавно ватажки терористичних “ЛНР” і “ДНР” Леонід Пасічник та Денис Пушилін виступили з вимогою зрівняти їх права на міжнародній арені з Україною і почати прямі переговори.

Джерело: Народна Правда