Українці можуть вийти на пенсію в 50 років: хто має право

Як оформити дострокову пенсію

Українці можуть вийти на пенсію в 50 років: хто має право
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Пенсія в 50 років в Україні призначається матерям, які виховують дітей з інвалідністю, вродженою, або набутою після 6 років.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі видання «Пенсійний кур’єр» № 50.

Loading...

В редакцію написала жінка, дочка якої отримала травму у семирічному у віці і з 8 до 18 років мала статус дитини-інваліда. У зв’язку з цим у матері виникло питання, чи має вона право на призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку як мати дитини з інвалідністю.

Як оформити пенсію достроково матерям осіб з інвалідністю

Закони України передбачають наступне: «відповідно до пункту 3 статті 115 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ право на призначення дострокової пенсії за віком жінкам, що мають інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, по досягненні 50 років і за наявності страхового стажу не менше 15 років. До числа осіб з інвалідністю з дитинства належать також діти з інвалідністю віком до 16 років».

Разом з тим, пункт 2.18 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, передбачає, що визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акта огляду в МСЕК, медичним висновком установи охорони здоров’я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги.

Якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку, або інвалідом з дитинства після досягнення вісімнадцятирічного віку надається висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку, та / або висновок МСЕК про можливості настання інвалідності до досягнення особою 18 років (висновок про час настання інвалідності).

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...