Як доплачують за понаднормову роботу: пенсіонерам відкрили важливий нюанс

Як повернути доплати за перероблені години, якщо підприємство вже закрито, одне з найчастіших питань пенсіонерів

Як доплачують за понаднормову роботу: пенсіонерам відкрили важливий нюанс
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У Пенсійному фонді України пояснили, як пенсіонеру повернути річні доплати за перероблені години, якщо підприємство, на якому він працював – закрито.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на газету Пенсійний кур’єр, на одне з частих питань відповідала заступник директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Галина Мастюгіна.

Loading...

Приклад:

Пенсіонер з Полтавської області у 2016 оформляв пенсію, і йому не врахували заробіток в повному обсязі. Він працював у колгоспі, тому мова йде про річні доплати за перероблені години. Зараз колгоспу вже не існує. Пенсіонер запитав, чи є якісь нові комісії, які могли б розглянути цю проблему?

Мастюгіна відповіла, що таких комісій немає, тому що це питання регулює постанова Кабінету міністрів 2005 року № 306. Заступник директора департаменту також додала, що для таких випадків є форма довідки:

“Для того, щоб заробіток не був рознесений по місяцях, а дійсно брали за рік, адже там була авансова оплата. У постанові передбачено, що таку довідку видає господарство, в якому людина працювала, або його правонаступник”.

Мастюгіна порекомендувала пенсіонеру пошукати правонаступника, “адже навіть архіви не можуть видавати таку довідку”.

За словами чиновниці, якщо правонаступника у підприємства немає, то Пенсійний фонд бере зарплату щомісячно і одночасно обмежується коефіцієнтом 5,6:

«Дійсно, людині це не завжди вигідно, але іншого порядку немає. Ситуація складна: якщо правонаступника немає, то нічого не поробиш. Однак раджу звернутися в Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, щоб вони перевірили справа, можливо, там не враховані якісь нюанси, які сприяли б підвищенню вашої пенсії».

Раніше українцям пояснили, як оформити пенсію достроково матерям, які виховують дітей з інвалідністю.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...