Постраждали десятки тисяч людей: на Луганщині сталася моторошна НП

Без води залишаються близько 23 тисяч абонентів, ще понад 5 тисяч - без опалення

Постраждали десятки тисяч людей: на Луганщині сталася моторошна НП
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Понад 20 тисяч жителів Луганської області залишилися без води через серйозну аварію на трубопроводі. Одночасно з цим деякі школи і лікарні залишилися без опалення.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє а Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники зазначають, що в Луганській області на семи насосних станціях “Лисичанськводоканалу” відновили електропостачання, яке раніше відключали через заборгованість. Незважаючи на це, частина  Лисичанська, Новодружеська і Привілля без води.

Вода зникла після прориву трубопроводу, який стався через підвищення тиску в мережі: “Під час підвищення тиску в мережі стався порив трубопроводу діаметром 600 мм, внаслідок чого без водопостачання залишаються частина  Лисичанська, Новодружеська і Привілля”.

Зараз, за інформацією служби з надзвичайних ситуацій, без води залишаються близько 23 тисяч абонентів.

Одночасно з цим через нестачу води в системі призупинено роботу котельної. В результаті 110 житлових будинків (понад 5 тисяч абонентів), 3 дитячих садки, 3 школи, 3 навчальних та 5 медичних закладів залишилися без опалення.

Як повідомлялося раніше, Україна може припинити водопостачання на територію так званої “ДНР” якщо та не почне платити за послуги. Таку заяву зробив заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Мороз. За його словами, непідконтрольна частина області споживає 23 мільйони м³ води на місяць, а підконтрольна всього 10 мільйонів м³. Крім того, українська сторона щомісяця втрачає 140 мільйонів гривень на електроенергії, яка використовується для доставки води на окуповані території.

Джерело: Народна Правда