Скільки втратить Україна від нових санкцій Росії: озвучено суму

17 грудня Росія розширила перелік українських товарів, які не можна ввозити, а також ввела персональні санкції проти 9 громадян України

Скільки втратить Україна від нових санкцій Росії: озвучено суму
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Санкції Росії проти деяких українських промислових товарів призведуть до того, що Україна недоотримає на ринку 31,2 мільйона доларів, і втратить 1,3% поточного експорту в РФ.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Економічна правда.

Loading...

Так, Росія заборонила своїм виробникам експортувати в Україну папір та картон для утилізації (макулатуру та відходи) – це 0,4% від імпорту всіх російських товарів в Україну та еквівалентно 21,4 мільйонам доларів. Україна отримувала майже половину цих товарів з РФ.

Санкції також торкнулися таких товарів як грілки, медичні трубки і повітроводи, джгути, кукурудзяний крохмаль, глюкоза, фруктоза, котли та радіатори центрального опалення, частини насосів. Вони заборонені до ввезення в Росію.

У грошовому еквіваленті найбільші втрати від санкцій відчує український ринок промислових медичних товарів (вироби з пластмаси та гуми) – 16,1 млн дол, і ринок котлів для центрального опалення – 8,7 млн дол.

Санкції Росії не позначаться на виробниках кукурудзяного крохмалю, глюкози і фруктози. За даними Державної служби статистики за 9 місяців 2019 року такий експорт не здійснювався.

Як відомо, 17 грудня Росія розширила перелік українських товарів, які  не можна буде ввозити на територію РФ, а також ввела персональні санкції проти 9 громадян України. При цьому були й такі, кого виключили з санкційного списку, наприклад, Олексій Вадатурський – український бізнесмен, власник агрокорпорації «Нібулон».

Нагадаємо, Європейський Союз продовжив ще на півроку економічні санкції відносно Російської Федерації. Мова йде про обмежувальні заходи, термін дії яких закінчується 31 січня 2020 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...