В Україні за рік значно зросла середня зарплата – Держстат

В порівнянні з жовтнем реальна зарплата в Україні зменшилася на 0,5%

В Україні за рік значно зросла середня зарплата – Держстат
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У листопаді 2019 року в Україні зменшилась середня номінальна зарплата на 0,4% і склала 10 679 грн, але разом з тим вона зросла на 16,6% у річному вимірі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку інформацію оприлюднили в Держстаті.

Loading...

У порівнянні з жовтнем реальна зарплата зменшилася на 0,5%, а по відношенню до листопада минулого року зросла на 10,8%.

Зазначається, що у листопаді найнижча зарплата була у працівників сфери розміщення і організації харчування – 6 790 грн на місяць, а найвища: у сфері фінансів і страхування – 19 221 грн.

У регіональному вимірі найбільші зарплати й надалі отримують жителі Києва – в середньому 15 974 грн на місяць. Найменша середня зарплата в Чернігівській області – 8 336 грн.

Нагадаємо,   середня номінальна зарплата (до вирахування податків і зборів) штатних працівників підприємств, установ та організацій в жовтні 2019 року по всій країні склала 10 727 грн. У порівнянні з вереснем розмір середньої номінальної заробітної плати збільшився на 0,4%, а з жовтнем минулого року – на 16,4%.

Раніше  експерти порахували, скільки українцям потрібно накопичити коштів на гідну пенсію. Щоб накопичити кошти для забезпечення достойної пенсії в Україні 20-річним українцям потрібно самостійно починати відкладати 5-7% доходу на місяць, 30-річним – 10%, 40-річним – 20%, а старшому поколінню – 30% і більше.

До слова, в Україні провели нове дослідження на ринку праці та з’ясували, які професії є найбільш високооплачуваними і хто отримує найвищі зарплати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...