Пенсійний калькулятор: українцям пояснили, як визначити розмір пенсії

Пенсійний фонд України створив сервіс, який дозволяє громадянам переглядати відомості про трудову діяльність

Пенсійний калькулятор: українцям пояснили, як визначити розмір пенсії
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Для того, щоб українці змогли самі прорахувати розмір пенсії, яку отримуватимуть в майбутньому, Пенсійний фонд запровадив електронний сервіс “Пенсійний калькулятор”, який можна знайти в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг ПФУ. В майбутньому сервіс зможе призначати пенсійні виплати за віком автоматично.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні на сторінці Пенсійного фонду України в Facebook.

Loading...

“Пенсійний калькулятор дозволяє розрахувати пенсію за віком відповідно до статей 26, 27, 28, 29 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. При обчисленні страхового стажу та заробітної плати використовуються дані, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України”, – йдеться в ньому.

Також повідомляється, що для того, щоб врахувати періоди трудової діяльності та інших періодів, які впливають на розмір пенсії, користувачі можуть додатково ввести такі періоди в ручному режимі.

За результатами розрахунку надається сума розрахованої пенсії і формується протокол, що містить інформацію про всі складові такого розрахунку: помісячний розрахунок заробітної плати і страхового стажу, індивідуальні коефіцієнти тощо.

У той же час сервіс не враховує можливі подальші зміни рівнів середньої зарплати в Україні або рівня інфляції і прогнозує розмір пенсії в умовах і цінах на момент проведення розрахунку.

Результати попереднього розрахунку розміру пенсії зберігаються в особистому кабінеті користувача на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України і доступні для перегляду в будь-який час.

Відзначається, що доступ до зазначеного сервісу здійснюється з використанням  електронного підпису (раніше – ЕЦП).

Пенсійний калькулятор: українцям пояснили, як визначити розмір пенсії

Нагадаємо, з 1 грудня 2019 року Пенсійний фонд провів  автоматичний перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, до 1624 гривень.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...