Зеленський підписав Виборчий кодекс: що змінилося

Новий виборчий кодекс не допускає балотування в президенти людей з нацистськими та комуністичними поглядами

Зеленський підписав Виборчий кодекс: що змінилося
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент Володимир Зеленський, який планує зустрічати Новий рік на Прикарпатті, підписав новий виборчий кодекс України, який набере чинності вже 1 січня 2020 року.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Страна.

Loading...

27 грудня виборчий кодекс з пропозиціями президента підписав спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Новий кодекс містить низку змін.

Так, за новими правилами, загальнодержавні вибори, як президентські, так і парламентські, можуть проводитися одночасно з місцевим референдумом, позачерговими, повторними, проміжними, першими, додатковими місцевими виборами.

Одномандатні округи скасовуються, тепер вся Рада буде обиратися за партійними списками, але сама партія визначить тільки першу десятку. Вирішувати, хто увійде в ці списки, будуть самі виборці на дільницях. Йдеться про так звані “відкриті списки”.

Новий виборчий кодекс не допускає балотування в президенти людей з нацистськими та комуністичними поглядами. Також Росія, як країна-агресор, не матиме права надсилати спостерігачів на українські вибори.

Раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію видобутку бурштину та введення штрафів за незаконний видобуток в розмірі від 3 тис. до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. гривень до 170 тис. гривень) або позбавлення волі на строк від 2 до 3 років.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...