В Україні збільшать пенсії: хто першим отримає гроші

Названо, категорію осіб, які можуть розраховувати на збільшення виплат.

В Україні збільшать пенсії: хто першим отримає гроші
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 січня 2020 року збільшиться мінімальний розмір пенсій для осіб, які досягли 65 років і мають тривалий страховий стаж.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

“Законом України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” передбачено зростання мінімальної заробітної плати в 2020 році до рівня 4723 грн. У зв’язку з цим, з 1 січня 2020 року буде перерахований мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років і мають страховий стаж не менше 30 років для жінок і 35 років для чоловіків”, – йдеться в повідомленні.

Як зміниться мінімальний розмір пенсії за віком:

  • розмір пенсії за віком, встановлений для зазначеної вище категорії осіб, у розмірі 40 відсотків від нової величини мінімальної заробітної плати, з 1 січня 2020 року збільшиться до 1889,20 грн;
  • перерахунок пенсій здійснюватиметься автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ.

Для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

Пенсіонерам, які досягнуть 65-річного віку у 2020 році, такі перерахунки проводитимуться з дня досягнення відповідного віку за наявності у них необхідного страхового стажу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на українців чекають важливі зміни в 2020 році.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...