У Кремлі вже чекають, що Київ закріпить особливий статус Донбасу

Сторони зобов'язалися завершити процедури помилування і не відновлювати переслідування звільнених осіб

У Кремлі вже чекають, що Київ закріпить особливий статус Донбасу
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Росія заявила, що після обміну полоненими, у ході якого був звільнений 81 українець (в Україну повернулися 76 осіб), Київ повинен закріпити особливий статус Донбасу в Конституції.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку думку висловив представник Росії на переговорах по врегулюванню конфлікту в ТКГ в Мінську Борис Гризлов.

Loading...

Він, зокрема, висловив сподівання, що після обміну полоненими Київ “перейде до подальшої реалізації всього комплексу гуманітарних та політичних заходів, зафіксованих у Мінських домовленості” і закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції:

“Сподіваємося, що тепер Київ зможе перейти до реалізації своїх політичних зобов’язань за погодженням в контактній групі всіх правових аспектів особливого статусу Донбасу, в тому числі щодо закріплення цього статусу в Конституції”.

“Сторони проявили політичну волю здійснити обмін до кінця 2019 року, виконавши домовленості, досягнуті на відеоконференції контактної групи 23 грудня за сприяння Росії та ОБСЄ. У рамках цієї угоди сторони зобов’язалися завершити процедури помилування і не поновлювати переслідування звільнених осіб. Київ гарантував “процесуальне очищення” для тих з них, кому ще не винесено вирок суду”, – цитують Гризлова російські ЗМІ.

Напередодні президент України Володимир Зеленський назвав обмін полоненими непростим політичним рішенням. Він також додав, що чимало українців ще не звільнені. Мова про тих, хто знаходиться на тимчасово окупованій території, в Росії, в Криму. За словами колишнього омбудсмена України Валерії Лутковської, мова йде про 300 осіб.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...