Звільнені з полону українці розповіли, що пережили у катівнях терористів

В ході обміну був звільнений 81 українець, в Україну повернулися 76 осіб

Звільнені з полону українці розповіли, що пережили у катівнях терористів
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Звільнені з полону “Л/ДНР” українці розповіли, за що потрапили “на підвал” до терористів, і що їм довелося пережити у в’язницях на окупованому Донбасі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, коментарі вони дали в інтерв’ю Обозревателю.

Loading...

Так, Зінаїда Мальцева, яка провела в полоні 19 місяців за “шпигунство” зізналася, що її не били, бо вона розміняла вже 8-й десяток: “Мене не били, не катували. Тому що кілька разів дали б – і вперед ногами. 8-й десяток вже. Адміністрація була нічого, але вони все робили через засуджених”.

“Не було майже 4 роки. Рік на підвалі, ми не знали де, потім в СІЗО. І засудили на 12 років”, – розповіла бабуся Анатолія Семиренка, якого також звинуватили в шпигунстві. Сам Семиренко зізнався, що його утримували в жахливих умовах та застосовували фізичне насильство:

“Багато чого було, відразу не розкажеш все. Так і не можу все розповісти. Постійно на голові був пакет або мішок, коли зі мною розмовляли. Навіть не бачив, з ким спілкуюся”.

За протидію окупантам була затримана 72-річна Анастасія Мухіна: “У мене є Батьківщина – Україна. Я громадянка України. Але вони все одно – виготовлення вибухових речовин у себе в квартирі. Вони вважають, пройшла десь школу. В реальності – за проукраїнську позицію, листівки, що Росія – окупант”.

Напередодні президент України Володимир Зеленський назвав обмін полоненими непростим політичним рішенням. Він також додав, що чимало українців ще не звільнені. Мова про тих, хто знаходиться на тимчасово окупованій території, в Росії, в Криму. За словами колишнього омбудсмена України Валерії Лутковської, мова йде про 300 осіб.

Росія заявила, що після обміну полоненими, у ході якого був звільнений 81 українець (в Україну повернулися 76 осіб), Київ повинен закріпити особливий статус Донбасу в Конституції.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...