Албанія очолила ОБСЄ: що це означатиме для України

Прем'єр-міністр Албанії Еді Рама назвав Україну як один з пріоритетів організації

Албанія очолила ОБСЄ: що це означатиме для України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

З 1 січня 2020 року Албанія головуватиме в Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) – головою став прем’єр-міністр Албанії Еді Рама. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні пресслужби організації.

Вступаючи на посаду голови Організації з безпеки і співпраці в Європі, албанський прем’єр окреслив головні цілі діяльності організації на 2020 рік, серед яких – зміна ситуації в питаннях ескалації конфліктів і спостереження за виборами.

Еді Рама окремо згадав про Україну, яка, за його словами, залишиться одним із пріоритетів ОБСЄ.

“Криза в Україні і навколо неї залишається найбільш нагальною загрозою безпеки в Європі”, – підкреслив Рама.

Голова ОБСЄ також зазначив, що врегулювання конфліктів буде в центрі його уваги, так як “неприпустимо, щоб затяжні конфлікти в регіоні, як і раніше, забирали життя”.

Нагадаємо, у вересні минулого року міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, який головував в ОБСЄ, заявив, що для введення миротворців на Донбас в регіоні має бути зафіксовано стійке перемир’я, якого поки немає.

Додамо, що раніше політичний радник місії США при ОБСЄ Грегорі Макріс на засіданні постійної ради ОБСЄ заявив, що Росія має змусити збройні формування на Донбасі, які знаходяться під її контролем, дотримуватися режиму припинення вогню для розведення військ.

Джерело: Народна Правда