Нові правила ЗНО, дипломи і безкоштовна медицина: що чекає на українців в 2020 році

МОН обіцяє змінити підхід до розподілу бюджетних коштів між вишами, а держава гарантуватиме перелік медичних послуг, які надаються безкоштовно

Нові правила ЗНО, дипломи і безкоштовна медицина: що чекає на українців в 2020 році
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У 2020 році вперше українські вузи для вступників на бакалаврат прийматимуть сертифікати ЗНО трирічної давності: за 2017-2020 роки. Виняток становитиме іноземна мова, результати оцінювання за яким будуть дійсні тільки з 2018 року. Цього року електронні заяви зможуть подавати не тільки випускники шкіл, а й вступники до магістратури. Зміни в житті українців торкнуться і медичного обслуговування –  з 1 квітня безкоштовним стане обстеження для виявлення онкозахворювань, хіміо- і радіотерапія, хірургія, психіатрична і наркологічна допомога в стаціонарі, допомога при пологах, інфарктах та інсультах.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в матеріалі “ФАКТІВ“.

Loading...

Так, під час вступу до вишів поріг  буде не нижче 125 балів. На деякі спеціальності ( «Публічне управління та адміністрування», «Право», «Міжнародні відносини») його підвищать з 130 (як в попередньому році) до 140 балів.

Зміни в законодавстві про вищу освіту передбачають скасування дипломів державного зразка – тепер кожен виш буде затверджувати власні зразки дипломів. Однак освітні програми все ж повинні бути акредитовані Нацагентством забезпечення якості освіти, іноземними агенціями із забезпечення якості або залученими ними незалежними акредитаційними установами.

Також МОН обіцяє змінити підхід до розподілу бюджетних коштів між вишами: фінансування буде залежати не тільки від кількості студентів, а й від якості наданого ними освіти, міжнародного рейтингу, залучення університетами альтернативних джерел фінансування та ін. Виші отримають більше автономії: вони самі будуть визначати кількість необхідних викладачів і їх зарплати. Зате міністерство встановить мінімальну собівартість навчання за контрактом, щоб навчальні заклади не демпінгували, занижуючи вартість контрактного навчання і компенсуючи її бюджетними коштами.

З січня 2020 контракти з ректорами будуть укладатися за новими правилами, вказуючи ключові показники ефективності, яких керівники вузів повинні будуть досягти у встановлені терміни. У той же час ректорам нададуть право самостійно (за результатами конкурсів) призначати своїх заступників і керівництво інститутів і факультетів.

З 1 січня в Україні повинна була стартувати програма медичних гарантій. Однак її відстрочили на 1 квітня. Буде встановлено перелік послуг, гарантованих державою безкоштовно, для всіх видів допомоги: первинної, екстреної, паліативної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, реімбурсації ліків і медичної реабілітації. Зокрема, це обстеження для виявлення онкозахворювань, хіміо- і радіотерапія, хірургія, психіатрична і наркологічна допомога в стаціонарі, допомога при пологах, інфарктах та інсультах, консультації у фахівців і ін.

Якщо ці послуги будуть рекомендовані лікарями первинної допомоги – сімейними, педіатрами, терапевтами, їх оплатить Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Однак медустанови, які будуть отримувати за це гроші, повинні будуть довести, що зазначені послуги ними дійсно надаються і для цього у них є необхідні фахівці та обладнання. У той же час медустанови зможуть більш вільно розпоряджатися отриманими коштами.

З 1 січня набуває чинності новий Закон «Про соціальні послуги». Він розширює кількість громадян, які мають право на отримання цих послуг, мета яких – подолання складних життєвих обставин. Крім того, новим законом встановлюється мета профілактики цих обставин, а також їх мінімізації. Зокрема, до таких людей віднесли внутрішньо переміщених осіб.

Затверджено список осіб, які мають право на отримання повного спектру таких послуг за рахунок бюджету: постраждалі від торгівлі людьми, сімейного насильства або насильства за статевою ознакою, діти-інваліди, сироти, позбавлені батьківського піклування, дитячі будинки сімейного типу, патронатні сім’ї, малозабезпечені та ін.

Нагадаємо,  міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що зарплати в Україні вже за сім років зможуть досягти рівня польських. За словами міністра, зараз вони зростають, хоча й набагато повільніше, ніж два-три місяці тому.

До слова, в Україні провели нове дослідження на ринку праці та з’ясували, які професії є найбільш високооплачуваними і хто отримує найвищі зарплати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...