Закон про викривачів корупції набрав чинності: кому і за що платитимуть

Закон гарантує право викривача корупції на винагороду

Закон про викривачів корупції набрав чинності: кому і за що платитимуть
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

З 1 січня 2020 року набув чинності закон “Про запобігання корупції”, згідно з яким кожен українець може отримати винагороду за те, що викрив корупціонера.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на із посиланням на “Голос України”.

Loading...

Закон гарантує право викривача корупції на винагороду. Але є кілька умов. Так розмір неправомірної винагороди, яку взяла інша особа, має перевищувати 5000 неоподаткованих мінімуми. Це майже 10 мільйонів гривень. Розмір винагороди, яку можна отримати після того, як здав хабарника до правоохоронних органів, визначає суд. Зазвичай, це 10% від хабаря. У той же час вона не може перевищувати 15,5 мільйонів гривень, тобто 3000 мінімальних заробітних плат.

При цьому повідомлення про факт корупції може бути анонімним. Якщо факт хабарництва не підтвердиться, людина, яка повідомила про нього, звільняється від юридичної відповідальності.

А тим часом екс-міністр міністр інформації і комунікацій В’єтнаму Нгуєн Бак Шон (2011-2016) засуджений до довічного тюремного ув’язнення за корупцію – його визнали винним у хабарах і зловживанні посадовими повноваженнями.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...