До 20 градусів морозу: синоптики розповіли, коли в Україні почнеться справжня зима

Це станеться вже скоро

До 20 градусів морозу: синоптики розповіли, коли в Україні почнеться справжня зима
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Поки що погода в Україні скоріше нагадує листопад, що затягнувся, проте синоптики обіцяють, що справжня зима цього року ще настане.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Сегодня, своїми прогнозами поділилися завідувач відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України доктор наук Вазіра Мартазінова і народний синоптик Леонід Горбань.

Loading...

Микола Кульбіда прогнозує, що в цілому температурний режим в січні і лютому виявиться вище норми. За його словами, спостерігатимуться регулярні “температурні гойдалки” – похолодання змінюватиме потепління, і навпаки.

“Через глобальні кліматичні зміни середня температура в зимові місяці з кожним роком стає все вище, і ця зима не стане винятком. Зміни клімату в Україні призводять до зсуву сезонних процесів. Результатом цього є різкі потепління в холодний період року або навпаки – раптові похолодання в теплий”, – пояснив він.

За його прогнозами, січень і лютий будуть малосніжними, не надто холодними, але температура буде різко змінюватися з тепла на холод.

За словами завідувачки відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометінституту ДСНС і НАН України доктор наук Вазіри Мартазінової, перша декада січня буде морозною, нічна температура в північних регіонах і в горах дійде до 20 градусів морозу. У другій половині січня прийде потепління. Лютий буде більш м’яким, але з короткочасними різкими похолоданнями.

Своєю чергою найвідоміший народний синоптик України Леонід Горбань морозний період у січні бачить більш тривалим – понад три тижні.

“Майже весь січень буде морозним, похолодання почнеться незабаром після настання нового року. Воно буде супроводжуватися нічними різдвяними холодами нижче -10 градусів, і ще трьома” піками “холоду: 10 і 15 січня вночі до -15 градусів і водохресними морозами (19-22) до -20 градусів. З 23 стрімко потеплішає до -1-3 градусів, а 29-31 числа очікується відлига”, – прогнозує Горбань.

Морози будуть супроводжуватися і снігопадами: сніг очікується 2-3 січня – в середньому випаде 6-8 см, 8-10 січня – 5-10 см, на Старий Новий рік (14 січня) – 6-8 см. Потім тиждень морозних і ясних днів, а після Хрещення (19 січня) опади відновляться. Спершу це буде сніг, його випаде 3-5 см, але через відлигу він перейде в сніго-дощ.

Раніше Леонід Горбань розповів, що весна у 2020 році в Україні буде затяжною, у березні ще прогнозуються морози та снігопади. З другої половини березня в Україні дещо потеплішає, проте підуть дощі. Перші справжні ознаки весни в країні очікуються лише після 25 березня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...