Доведеться підвищити: зростання пенсійного віку в Україні неминуче

Як би ми не старалися, все одно доведеться думати про підвищення пенсійного віку, - Третьякова

Доведеться підвищити: зростання пенсійного віку в Україні неминуче
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Підвищення пенсійного віку в Україні відбудеться неминуче, у Верховній Раді розглядають різні варіанти.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це розповіла голова комітету ВР з питань соцполітики Галина Третьякова.

“Я думаю, що жовтень 2017 року виявився дуже стресовим для людей, коли їм перераховували пенсії. Тому ми проведемо індексацію в березні цього року і запустимо другу пенсію, а потім вже будемо думати, що вийшло, а що ні в реформі солідарного пенсійного забезпечення. Але які б м’які варіанти ми не придумали, як би ми не старалися, все одно доведеться думати про підвищення пенсійного віку”, – пояснила вона.

Третьякова додала, що зараз питання підвищення пенсійного віку не стоїть на порядку денному уряду, але вже йдуть дискусії, як максимально полегшити долю людей.

“Я думаю, що Україні потрібно йти на дуже плавне підвищення пенсійного віку, наприклад, на 1 місяць на рік, починаючи з 2023 або 2025 року, інакше ми своїх дітей прирікаємо на ще гіршу долю і гіршу пенсію. Водночас – це не питання сьогоднішнього дня”, – заспокоїла вона.

Нагадаємо, з січня 2020 року пенсії в Україні призначатимуть за новими правилами – на виплати мають право лише ті 60-річні, які напрацювали від 27 років стажу.

Джерело: Народна Правда