Нові платіжки та підвищення мінімалки: що зміниться в Україні у січні

З 1 січня припинить діяти мораторій на продаж землі

Нові платіжки та підвищення мінімалки: що зміниться в Україні у січні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

За лічені години прийде Новий рік, у січні 2020 на українців чекає низка змін – припинить дію мораторій на продаж землі, буде введено фіксовану ціну на газ для населення та інше.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Страна.

Loading...

Ринок землі
З 1 січня припинить діяти мораторій на продаж землі. Нинішній парламент не став його продовжувати. При цьому закону про введення ринку сільгоспземель у країни поки немає. Відповідний законопроект пройшов лише перше читання у Верховній Раді.

Ціни на газ і зниження “теплих” тарифів
Уряд зобов’язав “Нафтогаз” з січня продавати газ населенню за ціною 6,96 грн за кубометр з ПДВ (без тарифів на транспортування, з ними виходить до 7,8 гривень).

Новий газовий контракт з РФ
Росія і Україна підписали транзитний газовий контракт, який почне діяти з 1 січня. Тобто РФ продовжить качати газ через Україну цієї зими. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна отримає від цього контракту 7 мільярдів доларів за п’ять років.

Запуск офісу Генпрокурора
З 2 січня в Україні почне працювати Офіс генерального прокурора. За словами глави ГПУ, в новому році вже не буде існувати генеральної прокуратури України, як інституту.

Мінімалка і пенсії
З 1 січня 2020 року розмір мінімальної зарплати становитиме 4 723 грн (вона збільшиться на 550 гривень). Прожитковий мінімум зросте з 1 січня 2020 року на 91 грн (з 1 936 до 2027 грн), з 1 липня – ще на 91 грн (2118 грн), а з 1 грудня – на 71 грн і складе до кінця 2020 року 2189 грн.

Пенсії підвищуватися не будуть – їх вже перерахували разом з прожитковим мінімумом для непрацездатних з 1 грудня, підвищивши з 1564 гривень до 1 638 грн. Наступне підвищення заплановано на 1 липня (до до 1712 грн).

А ось військовим пенсіонерам пенсії з 1 січня піднімуть. Ще з початку 2018 року військовим почали виплачувати 50% від розрахованої суми підвищення пенсій, з 1 січня цього року – 75%, а з початку наступного – 100%.

Початок загальних перевірок отримувачів субсидій
З 1 січня вступає в дію закон “Про верифікацію і моніторингу державних виплат”. Він стосується як одержувачів субсидій, так і тих, хто отримує будь-які виплати від держави (пенсії, допомоги, пільги, стипендії і т.д.).

Підвищення тарифів “Укрпошти”
З 1 січня вартість тарифів “Укрпошти” з пересилання письмової кореспонденції та бандеролей зросте на 12,5% для непріоритетних і на 10% для пріоритетних відправлень.

Зміна реквізитів податкової
З 3 січня 2020 року податків і збори до державного і місцевих бюджетів зараховують на нові бюджетні рахунки. Ознайомитися з новими реквізитами можна на сайті податкової.

Штрафи за евробляхи
Власників евроблях з 1 січня можуть почати штрафувати за порушення митних правил. Суми штрафів – від 85 до 170 тисяч гривень. За використання евробляхи в комерційних цілях стягнуть – штрафи до 34 тис грн.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що енергосистема України в 2023 році має стати частиною європейської енергосистеми та відмовиться від єдиної енергосистеми з Росією і Білоруссю.

Джерело: Народна Правда
загрузка...