Росія завдала 149 артилерійських ударів по Україні: подробиці розслідування

Траєкторія ударів підтверджує, що вони завдавалися з території РФ

Росія завдала 149 артилерійських ударів по Україні: подробиці розслідування
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Впродовж  літа 2014 року російська артилерія як мінімум 149 разів обстріляла українську територію Донбасу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в доповіді журналістів-розслідувачів Bellingcat.

“Артилерійські частини Збройних сил Російської Федерації завдали принаймні 149 окремих артилерійських ударів по Україні влітку 2014 року. Крім того, вдалося встановити ще 130 ймовірних артилерійських позицій”, – повідомляється в доповіді.

За даними розслідувачів, 408 зон ураження від артилерійського вогню на території України в межах дальності російських артилерійських систем характеризуються траєкторією снарядів, що перетинає українсько-російський кордон. 127 з них знаходяться в межах 3 кілометрів від кордону.

“Судячи з загальної кількості вирв, влітку 2014 року російські військові випустили тисячі артилерійських снарядів по цілях на території України. Брак наявних у відкритому доступі супутникових знімків і жорсткі критерії класифікації, які використовуються в звіті, означають, що ці цифри є нижньою межею оцінки істинної кількості атак. Цілком ймовірно, що атак було набагато більше, ніж 149. Про це говорить і наявність ще 130 ймовірних артилерійських позицій”, – сказано в доповіді.

У Bellingcat відзначають, що артилерійські удари російських Збройних сил з території Росії почалися в липні 2014 року. Їх частота і масштаб зросли в серпні і вересні 2014 року.

“Сліди артилерійських ударів через кордон можна знайти на всій прикордонній території зони конфлікту в Донецькій і Луганській областях. Висока частота, широка поширеність і великий масштаб артилерійських ударів, розглянутих в цьому звіті, не дозволяють вважати їх випадковостями або діями без наказу. Таким чином, ці атаки можна вважати виключно актом військових дій Російської Федерації проти України”, – резюмують в доповіді.

Нагадаємо, у переддень Нового року, 31 грудня, бойовики п’ять разів порушили режим припинення вогню у зоні проведення ООС на Донбасі. Збройні формування Російської Федерації обстріляли українських бійців з озброєння БТР, а також з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

Додамо, що  3 січня російські окупанти на Донбасі тричі порушили режим припинення вогню, обстрілявши підрозділи ООС.  Втрат з  боку ЗСУ немає.

Нагадаємо також, війна на Донбасі триває, а бойовики щодня порушують режим тиші і обстрілюють позиції ООС. Тільки в грудні минулого року на Донбасі загинули дев’ять українських захисників – названо їх імена.

Джерело: Народна Правда