Українцям збільшать пенсії: коли чекати нових виплат

Мінімальні пенсії в 2020 році підвищуватимуть тричі - з січня, липня і грудня

Українцям збільшать пенсії: коли чекати нових виплат
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українським пенсіонерам підвищать  мінімальні пенсії – це стало можливим завдяки збільшенню рівня прожиткового мінімуму в країні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідне підвищення закладено за законі “Про Державний бюджет на 2020 рік”.

Loading...

Оскільки мінімальна пенсія в Україні дорівнює рівню прожиткового мінімуму, з січня вона становитиме 1 638 грн, а в липні і грудні її підвищать до 1 712 та 1 769 грн відповідно.

У березні на пенсіонерів чекає індексація за формулою “50% інфляції + 50% зміни середньої зарплати за минулий рік”, але конкретні цифри будуть опубліковані в кінці січня.

До того ж, в 2020 році зросте й мінімальний стаж, необхідний для отримання пенсії за віком – з 26 до 27 років, а також цього року закінчується “перехідний період” для жінок, коли вони могли вийти на пенсію раніше 60 років.

Нагадаємо, пенсійна реформа 2017 року передбачає поступове підвищення пенсійного віку, яке виражається в збільшенні трудового стажу. З 2020 року, щоб перестати працювати в 60 років, потрібно буде мати 27 років підтвердженого страхового стажу. 

Як повідомлялося раніше, Кабінет Міністрів України скоротив перелік професій, що дають право на вихід на пенсію в 50 років при наявності 20 (для жінок) та 25 років (для чоловіків) стажу. Рішення торкнеться частини українців, які тепер будуть змушені виходити на пенсію пізніше.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...