І в хірурга, і в медсестри однакові: експерт розкритикував “зрівнялівку” в зарплатах

У половини бюджетників в Україні оклади нижчі мінімальної зарплати

І в хірурга, і в медсестри однакові: експерт розкритикував “зрівнялівку” в зарплатах
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 січня нового року більшість працівників у бюджетній сфері почали заробляти більше. Причина в тому, що з січня зросли мінімальні зарплати в Україні і оклади в бюджетному секторі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в матеріалі “Сегодня”.

Loading...

Економісти підтримують підвищення доходів у бюджетній сфері, але називають їхнє зростання недостатнім. А теперішні розміри окладів, прив’язані не до мінімальної зарплати, як було раніше, а до прожмінімума, нижчого за мінзарплату більш ніж удвічі, жорстко критикують.

“Те, що у половини бюджетників оклади нижчі мінімальної зарплати, це не тільки неправильно, бо породжує зрівнялівку і напругу в суспільстві, а й небезпечно для майбутнього України, – аналізує член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. – Як можна, щоб хірург, який робить складні операції і молодша медсестра, що “оперує” відром з водою і шваброю, отримували майже однакові і водночас майже мінімальні зарплати?”.

Експерт переконаний, що така ситуація несправедлива і  лікареві потрібно платити в рази більше, але цього не дозволяють можливості бюджету.

“Те ж стосується і вчителів. В результаті безкоштовна середня освіта у нас поступово перетворюється на “ліквідацію безграмотності”: закінчивши школу, випускник вміє читати, писати і рахувати. Про яку гідної кар’єрі і високі прибутки може йтися? Щоб отримати знання, тепер потрібно або вчитися в платній школі, або у репетитора. Або стати трудовим мігрантом, щоб заробляти фізичною працею за кордоном, де за таку роботу платять у декілька разів більше, ніж в Україні. А викладачами, на жаль, зараз стають або подвижники, або ті, хто не може знайти собі більш високооплачувану роботу”, – резюмував аналітик.

Нагадаємо,   середня номінальна зарплата (до вирахування податків і зборів) штатних працівників підприємств, установ та організацій в жовтні 2019 року по всій країні склала 10 727 грн. У порівнянні з вереснем розмір середньої номінальної заробітної плати збільшився на 0,4%, а з жовтнем минулого року – на 16,4%.

Раніше  експерти порахували, скільки українцям потрібно накопичити коштів на гідну пенсію. Щоб накопичити кошти для забезпечення достойної пенсії в Україні 20-річним українцям потрібно самостійно починати відкладати 5-7% доходу на місяць, 30-річним – 10%, 40-річним – 20%, а старшому поколінню – 30% і більше.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...