Собор Пресвятої Богородиці: традиції та що не можна робити

Після того, як волхви пішли з Вифлеєму, Ангел Господній уві сні явився Йосифові, наказуючи йому бігти в Єгипет

Собор Пресвятої Богородиці: традиції та що не можна робити
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

8 січня відзначається Собор Пресвятої Богородиці, в цей день церква прославляє Богоматір, яка народила Ісуса Христа.

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що після Різдва Христового християни святкують Собор Пресвятої Богородиці, пам’ять святого Йосипа Обручника, царя Давида (предка по плоті Господа Ісуса Христа і святого Якова, брата Господнього, сина від першого шлюбу святого Йосифа Обручника. Святий Яків супроводжував разом з своїм батьком Йосипом Матір Божу і Богонемовля Ісуса при втечі в Єгипет.

Loading...

Згідно з переказами, після того, як волхви пішли з Вифлеєму, Ангел Господень у сні явився Йосифові, повеліваючи йому, щоб він разом з новонародженим немовлям Ісусом Христом і його матір’ю втік у Єгипет і залишався там до тих пір, поки йому велено буде звідти повернутися, бо Ірод хоче шукати дитя, щоб погубити його. Йосип встав, узяв дитятко та його матір і пішов у Єгипет.

Церковний календар 2020: які релігійні свята відзначають у січні

Собор Пресвятої Богородиці – традиції

8 січня жінки відвідували бабок-повитух, які приймали в них роди, пригощаючи їх вечерею. Крім того, в цей день було прийнято замовляти в церкві панахиди за померлими. Також у церкві ставили свічку за упокій душі.

8 січня православна Церква звертається до Пресвятої Богородиці Діви Марії з позитивними і подячними піснями.

Віруючі 8 січня також моляться Святого пророка Давида, який вважається покровителем музикантів. Він також допомагає впоратися з гнівом і викорінити в собі злість.

Собор Пресвятої Богородиці – що не можна робити

У Собор Пресвятої Богородиці 8 січня не можна працювати, особливо вагітним жінкам. Вважалося, що якщо вагітна жінка чи її чоловік порушать цю заборону, у них народиться дитина з фізичними вадами.

Заборона стосується будь-якої роботи по дому і фізичної праці. Також не можна шити, вишивати, в’язати і взагалі займатися будь-яким рукоділлям і ремеслом. Хоча в деяких регіонах існувала традиція, за якою в це свято зазвичай займалися столярними роботами.

Собор Пресвятої Богородиці – прикмети

  • Якщо 8 січня лютує завірюха і мороз, то літо буде холодним.
  • Сніг липне до долонь – варто чекати тепла.
  • Північний вітер принесе з собою холод і холоднечу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...