Менше на 23%: комунальники повідомили киянам приємну новину

Кияни зможуть заощадити на опаленні і гарячій воді

Менше на 23%: комунальники повідомили киянам приємну новину
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Жителі столиці отримають платіжки з рахунками на оплату за тепло і гарячу воду за грудень, які будуть менші на 22-23% попереднього місяця.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  йдеться в повідомленні пресслужби КП “Київтеплоенерго”.

“Комунальне підприємство “Київтеплоенерго” зменшить нарахування за тепло і гарячу воду за грудень на 22-23%. Зараз здійснюють коригування вартості, відповідно зменшені нарахування кияни отримають уже в січні 2020 року”, – йдеться у повідомленні.

Комунальники нагадали, що підставою для перерахунку стала постанова Кабміну від 24 грудня, яка передбачає зміну розміру нарахувань за послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води через зміну ціни природного газу, який використовується для виробництва теплоенергії, опалення і гарячої води.

Зокрема, постанова дає право місцевій владі робити перерахунок тарифів. Втім, постанова Кабміну носить не обов’язковий, а рекомендаційний характер. Питома вага природного газу в тарифах “Київтеплоенерго” становить близько 80%.

Перерахунок вартості цих послуг отримають всі категорії споживачів Києва.

Нагадаємо, українці мають повне право не платити за тепло, гарячу воду або інші житлово-комунальні послуги, якщо їх якість не відповідає встановленим стандартам. Протягом опалювального сезону температура в квартирі повинна бути не нижче 18 градусів, а в кутових квартирах – не менше 20 градусів.

Нагадаємо також, плата за газ у 2020 році здійснюватиметься по-іншому – українці будуть отримувати по дві платіжні квитанції.

Раніше повідомлялося, що на січень-квітень 2020 року в Україні буде встановлена гарантована ціна на газ на рівні 6,9 тисяч гривень за тисячу кубометрів, тоді як зараз українці платять 4,9 тисяч гривень.

Джерело: Народна Правда