Міністр Милованов кинувся на захист нового Трудового кодексу

Новий законопроект про працю ніяк не обмежує права працівників.

Міністр Милованов кинувся на захист нового Трудового кодексу
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що новий законопроект про працю не обмежує права працівників.

Loading...

Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“Наведу один приклад. Сьогодні трудовий кодекс дозволяє працівнику розірвати трудовий договір через письмове попередження за 2 тижні. Так само можна і з новим законом. Але тепер можна попереджати не тільки письмово, а й електронними засобами зв’язку”, – повідомив Милованов.

Крім цього він зазначив, що за чинним законодавством в окремих випадках можна звільнитися раніше ніж через два тижні.

Закон надає вичерпний перелік причин – переїзд на нове місце проживання, вступ у навчальний заклад, вихід на пенсію, або неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком.

Також, сьогодні працівник може в будь-який час розірвати трудовий договір, якщо його умови не виконуються. Аналогічний пункт діятиме й у новому законопроекті. Однак тепер працівник повинен письмово надати причини, а роботодавець заплатити компенсацію в 50 денних зарплат.

Крім цього, в новому законопроекті дозволяється за угодою сторін обмежити право двотижневого звільнення для керівного складу підприємства.

“На мою думку, це дуже раціональна норма. Раптове звільнення керівництва підприємства може знищити саме підприємство. І сторони мають право обговорити відповідні деталі та компенсацію за найом керівництва на роботу, і зафіксувати це в трудовій угоді. Таким чином при детальному аналізі ми бачимо, що права працівників на насправді посилюються. Перш за все, за рахунок більшої гнучкості і компенсації”, – резюмував Милованов.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що готує новий Трудовий кодекс для українців.

Джерело: Народна Правда
загрузка...