Авіакатастрофа в Ірані: що відомо на даний момент

Найближчим часом мають почати реконструкцію переговорів

Авіакатастрофа в Ірані: що відомо на даний момент
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко розповів, як проходить розслідування авіакатастрофи українського літака МАУ в Ірані.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на hromadske, про хід розслідування він розповів під час брифінгу.

За словами Пристайка, на місці аварії працює 50 представників України. Вони намагаються реконструювати літак, щоб зрозуміти, що сталося.

Українські експерти отримали доступ до деталей літака та місця падіння. Також команда отримала доступ до чорних ящиків — найближчим часом мають почати реконструкцію переговорів.

«Ми не відкидаємо жодну з версій і не шукаємо більш дипломатичного шляху. Наша головна задача — справедливо з’ясувати причини трагедії», — наголосив міністр.

На сьогодні відомо, що затримка вильоту літака пов’язана з вивантаженням зайвого вантажу.

Щодо відео падіння літака, які поширюються в мережі: слідство має визначити, хто їх зняв, звідки та коли. Ці дані будуть аналізувати.

Якщо слідство виявить, що літак збили, то Україна вимагатиме не лише притягнення винних до відповідальності, але і грошової компенсації. Проте на сьогодні немає підстав говорити про теракт чи неприродну катастрофу літака.

Пристайко додав, що у рідних всіх загиблих зібрали зразки ДНК для їхньої ідентифікації. Наразі тіла загиблих перебувають у лікарнях Тегерану.

Стало відомо, що до розшифровки чорних ящиків українського літака, що зазнав аварії у Тегерані, можуть залучити спеціалістів з Російської Федерації.

Нагадаємо, у США заявили, що літак МАУ у Тегерані був помилково збитий зенітною ракетою Ірану після атаки країни на американські військові бази в Іраку. Розвідка США зафіксувала сигнали включення радара, і супутник виявив інфрачервоні спалахи двох пусків ракет

Нагадаємо також, на думку російського військового експерта Павла Фельгенгауера, у США знають, якою ракетою ймовірно, був збитий український літак Boeing 737, що зазнав катастрофи у Тегерані, але з якихось причин вони приховують цю інформацію.

Джерело: Народна Правда