Росія програла Україні суд на 82 мільйони доларів

Таке рішення було ухвалене Федеральним судом Швейцарії

Росія програла Україні суд на 82 мільйони доларів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Суд Швейцарії зобов’язав Росію виплатити майже $82,1 млн компенсації українським фірмам за майно, яке РФ забрала в них на території анексованого Криму.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Swiss Info, таке рішення було ухвалене Федеральним судом Швейцарії.

Loading...

Суд визнав чинним рішення арбітражу в Женеві, який зобов’язав Росію виплатити 80 млн швейцарських франків (приблизно $82,1 млн) 12-ом українським компаніям як компенсацію за збитки, яких вони зазнали внаслідок конфіскації їхніх активів на анексованому РФ півострові.

Росія оскаржувала рішення Міжнародного арбітражного суду в Женеві, яке було ухвалене у квітні 2019 року.

“Російська сторона стверджувала, що женевський судовий орган не підходить для винесення рішення в цій справі. Вона також заявляла, що аргументи українських фірм (які стверджували, що вони підпадають під дію Угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року) не застосовуються. Згідно з цією угодою, РФ і Україна не мають експропріювати інвестиції без своєчасної виплати справедливої компенсації”, – йдеться в публікації.

Зазначається, що у 2015 році 12 українських компаній, серед них “Укрнафта”, що подала перший позов, і ще 11 українських підприємств, які подали другий позов, звернулися за відшкодуванням збитків.

Федеральний суд Швейцарії вирішив, що компетенцію Міжнародного арбітражного суду не можна ставити під сумнів. Таким чином покарання для Росії залишилося у дії.

Нагадаємо, поліція затримала активістів Леоніда Овчаренка та Олексія Кальницького, які прийшли на лекцію російського блогера Олександри Мітрошиної, щоб запитати її про Крим.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...