У Зеленського хочуть об’єднати три податки: як це вплине на українців

Мінімальна ставка об'єднаного податку може скласти 15%

У Зеленського хочуть об’єднати три податки: як це вплине на українців
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні можуть об’єднати єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб і військовий збір.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву в ефірі Радіо НВ зробив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, сам він обережно ставиться до зменшення тиску на фонд оплати праці. Незважаючи на це, питання назріло: “Ми готові його розглянути, запропонувавши відповідні зміни в Податковий кодекс України. В тому числі, мені здається, що пора об’єднати ЄСВ, податок на доходи фізичних осіб і військовий збір”.

Гетманцева також запевняє, що бізнес до такої ідеї ставиться позитивно. За його словами, податкове навантаження на фонд оплати праці планується знизити:

«Я не готовий говорити про якісь остаточні суми, але ми говоримо про те, що мінімальна ставка податку на доходи фізичних осіб — єдиного податку — повинна складати 15%. Зараз 18%, це єдина ставка. Ми говоримо про те, що може бути помірна прогресія, і з великих доходів буде сплачувати більше податків. Відповідно, загальний рівень податкового навантаження повинен бути зменшений».

Гетманцев зазначив, що оскільки ставка об’єднаного податку буде знижена, можна говорити про те, що військовий збір «буде взагалі скасовано».

Як повідомлялося раніше, в Міністерстві та Комітеті з цифрової трансформації виносять на обговорення ідею реформи податків для IT-галузі. У минулому році Кабмін пропонував ввести 5-ю групу для ФОПів, які працюють в IT, але цю ідею критикував ринок. Цьогоріч пропонують змінити податкове законодавство так, щоб запрацював «єдиний податок» для юросіб в IT-сфері без обмеження обороту.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...