Авіакатастрофа літака МАУ: в Ірані назвали винних у збитті Boeing

У ніч трагедії система протиповітряної оборони країни була в стані максимальної готовності

Авіакатастрофа літака МАУ: в Ірані назвали винних у збитті Boeing
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Відповідальність за авіакатастрофу українського літака МАУ, у якій загинуло 176 осіб, взяв на себе Корпус вартових ісламської революції (КВІР, елітні частини ЗС Ірану).

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на ТАСС, про це заявив командувач Повітряно-космічними силами КВІР бригадний генерал Амір Алі Хаджизаде.

“Ми визнаємо всю відповідальність і готові слідувати будь-яким розпорядженням, які прийме влада”, – зокрема сказав він.

Хаджизаде додав, що “захотів померти, коли почув про катастрофу українського літака, щоб не бути свідком цієї трагедії”.

Він розповів, що у ніч трагедії “система протиповітряної оборони країни була в стані максимальної готовності”.

За словами Хаджизаде, Генштаб ВС Ірану не намагався приховати причину аварії українського літака, але хотів провести розслідування.

“Затримка повідомлення сталася не тому, що хтось хотів приховати (причину катастрофи – НП), а тому що генштаб повинен був провести розслідування”, – зазначив генерал.

Амір Алі Хаджизаде пояснив, що “літак був ідентифікований як крилата ракета” та додав, що оператор мав лише 10 секунд, щоб прийняти рішення.

Нагадаємо, на офіційне визнання Іраном своєї провини у авіакатастрофі із українським літаком відреагував президент України Володимир Зеленський. За його словами, Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах.

Своєю чергою президент Ірану Хасан Рухані заявив, що шкодує, що ракети, випущені його армією “помилково”, стали причиною катастрофи українського літака в Тегерані та загибелі 176 осіб.

Джерело: Народна Правда