Іран визнав вину за катастрофу літака МАУ: в Тегерані зробили нове повідомлення

Рухані назвав збиття літака МАУ "людською помилкою"

Іран визнав вину за катастрофу літака МАУ: в Тегерані зробили нове повідомлення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Президент Ірану Хасан Рухані шкодує, що ракети, випущені його армією “помилково”, стали причиною катастрофи українського літака в Тегерані та загибелі 176 осіб.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву Рухані оприлюднив у Twitter.

“Внутрішнє розслідування Збройних сил дійшло висновку, що, на жаль, ракети, випущені через людську помилку, призвели до жахливої катастрофи українського літака і загибелі 176 невинних людей. Мої думки і молитви про всі скорботні сім’ї. Я висловлюю щирі співчуття”, – йдеться у публікації.

Він назвав “помилку”, яка стала причиною трагедії, “безвідповідальною”, і запевнив, що винні будуть встановлені і покарані в судовому порядку.

Своєю чергою іранське інформагентство Iran International з посиланням на Генштаб країни написалало, що український літак Boeing 737 уразила ракета, запущена військовим центром Вартових Ісламської Революції.

“В критичних обставинах після ракетних ударів по американській базі в Іраку 2-й рейс авіакомпанії “Українські авіалінії” вилетів з Тегеранського аеропорту Хомейні і…повністю наблизився до чутливого військового центру КВІР і за висотою і формою польоту був (ідентифікований – НП) ворожою ціллю”, – пояснили у Генштабі Ірану.

Військові назвали причиною збиття українського літака та загибелі людей “людську помилку”.

Нагадаємо, на офіційне визнання Іраном, що причиною авіакатастрофи літака МАУ стало потрапляння їх ракети, відреагував президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах.

Джерело: Народна Правда