Іран збив український літак: Зеленський зробив першу заяву

Ранок сьогодні не був добрим, але приніс правду, - Зеленський

Іран збив український літак: Зеленський зробив першу заяву
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Іран офіційно визнав, що причиною авіакатастрофи українського літака МАУ, у якій загинуло 176 осіб, стало випадкове потрапляння ракети, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна наполягає на цілковитому визнанні вини.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, заява глави держави з цього приводу з’явилася на Facebook-сторінці Володимир Зеленський.

“Ранок сьогодні не був добрим, але приніс правду. Ще до закінчення роботи міжнародної комісії Іран визнав свою провину в збитті українського літака. Але наполягаємо на цілковитому визнанні вини”, – йдеться у публікації.

Зеленський додав, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах.

“Сподіваємося, що розслідування надалі відбуватиметься без штучних затримок і перепон. Наші 45 фахівців мають отримати повний доступ і взаємодію для встановлення справедливості”, – наголосив президент.

Іран збив український літак: Зеленський зробив першу заяву

Зазначимо, іранська влада раніше пообіцяла, що всі винні у трагедії будуть притягнуті до відповідальності, справи розглядатимуться у військовому суді. У розповсюдженій заяві іранський уряд приносить свої вибачення родинам всіх жертв і всім країнам, громадяни яких загинули в катастрофі.

Як пояснили військові Ірану, літак був помилково сприйнятий як ворожа ціль після того, як він повернув у бік одного з військових об’єктів Революційної гвардії Ірану — Корпусу вартових Ісламської революції.

Джерело: Народна Правда