Українцям збільшили плату за комуналку: скільки треба платити

Розмір внесків визначається Розпорядженням КМДА для кожного будинку окремо

Українцям збільшили плату за комуналку: скільки треба платити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Жителі столиці отримають платіжки з рахунками на оплату за тепло і гарячу воду за грудень, які будуть менші на 22-23% ніж у попередньому місяці, проте у них з’явиться графа “внески за обслуговування вузлів комерційного обліку”, де буде нараховано внески за 4 квартал 2019 року.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на прес-службу КП “Київводоканал”.

При цьому, розмір внесків визначається Розпорядженням КМДА для кожного будинку окремо, він залежить від кількості квартир та кількості загальнобудинкових лічильників, встановлених у будинку.

Зазначається, що цей внесок сплачують лише мешканці багатоквартирних будинків, де встановлено комерційний вузол обліку. Мешканці приватних будинків не платитимуть його.

Кошти з цього внеску будуть спрямовані на оплати робіт з технічного обслуговування вузла комерційного обліку, до якого входить сам лічильник, з’єднані з ним трубопроводи, засувки, фільтри тощо.

Цей внесок сплачується один раз на квартал і для більшості споживачів становить від 2 до 10 гривень. Водночас Київводоканал самостійно не може змінювати розмір внесків. Розмір внеску визначено для кожного будинку Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради.

Нагадаємо, кияни почали отримувати грудневі платіжки за комунальні послуги, у яких, за обіцянками влади, мали бути знижені тарифи на тепло і гарячу воду. Одна киянка розповіла, що отримала платіжку, у якій сума до сплати вдвічі менша, ніж зазвичай, ще одна повідомила, що їй прийшов рахунок на 166 гривень менше, інша – на 500 гривень.

Джерело: Народна Правда