В Україні виросли пенсії: кому підняли і на скільки

Пенсійні виплати підвищено непрацюючим пенсіонерам і військовим

В Україні виросли пенсії: кому підняли і на скільки
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні підвищили пенсії – з 1 січня 2020 року непрацюючі пенсіонери будуть отримуватиме 4 723 грн замість колишніх 4 173 грн. Це підвищення викликане аналогічним збільшенням мінімальної заробітної плати.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні ПФУ.

На таке підвищення можуть розраховувати пенсіонери, які досягли 65 років і мають страховий стаж не менше 30 років для жінок і 35 років для чоловіків.

Loading...

У той же час розмір мінімальної пенсії зріс на 220 грн – до 1 889,2 грн. Всі виплати перерахують автоматично.

Також з нового року переглянули і пенсії військовим у відставці. Відповідні зміни передбачені постановою Кабміну №1088 від 24.12.2019 р “Про нові умови виплати пенсій окремим категоріям громадян”.

У випадку з військовими пенсіонерами, виплати переглянули двом категоріям одержувачів.

Перша – це ті, кому пенсію:

  • призначили відповідно до закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” до 01.03.2018 року (крім пенсій міліціонерам і поліцейським);
  • перерахували з початку 2018 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадами, яку службовець займав на дату звільнення.

Для перерахованих вище категорій виплата пенсій здійснюється в підвищеному розмірі з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Нагадаємо,  з 1 грудня 2019 року Пенсійний фонд провів автоматичний перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, до 1624 гривень.

Раніше повідомлялось, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

До слова, пенсія в Україні нараховуватиметься по-новому – порядок виплати зазнав змін, а встановлення мінімального потрібного віку для нарахування пенсії за вислугу років Конституційний суд визнав незаконним.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...