В українських школах з’явиться нова посада: як цей фахівець допоможе дітям

Кар'єрний радник буде допомагати школярам вибрати професію

В українських школах з’явиться нова посада: як цей фахівець допоможе дітям
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Міністр освіти Ганна Новосад розповіла, що невдовзі в  українських школах  може з’явитися нова посада – кар’єрний радник.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє РБК-Україна.

Loading...

Так, на сьогоднішній день однією з важливих проблем української освіти є відсутність профорієнтації у старшокласників. Закінчуючи школу, більшість підлітків не уявляє, чим вони хочуть займатися в житті. В результаті ми маємо масу студентів-юристів та економістів, які не можуть потім працевлаштуватися.

Ганна Новосад каже, що майбутні абітурієнти повинні ще в школі розуміти, які є професії, і що дасть їм вища освіта, щоб свідомо вибирати університет і програму, яку будуть там освоювати.

“Адже зараз у нас з різних причин, в тому числі через вплив батьків, учні дуже часто вибирають не те, чим би хотіли займатися. Потім на першому курсі вони усвідомлюють, що пішли не туди і витрачають свій час”, – говорить міністр.

Так, невід’ємною частиною освітньої програми має стати “вступ до фаху”. У міністерстві вважають, що починати потрібно вже в 6-9 класі.

“Для цього зробимо мережу кар’єрних радників. Це може бути одна людина на освітній округ, на кілька шкіл. Вона буде робити професійну орієнтацію”, – заявила Новосад.

При цьому розглядається можливість співпраці з потенційними роботодавцями. Вони можуть приходити в школу і розповідати, приміром навіщо “айтішнику”, що отримує зараз 3-4 тисячі доларів, потрібна була шкільна математика.

Нагадаємо, що у Верховній Раді вирішили привернути увагу до питань підтримки молодих фахівців, які, закінчивши педагогічні вузи, стали працювати викладачами і мають дещо нижчі умови оплати, ніж їх більш досвідчені колеги. Глава Кабінету міністрів Олексій Гончарук вніс на розгляд народних депутатів нову програму підтримки молодих фахівців у вигляді надання одноразової фінансової допомоги – гроші вчителям вже передбачили в бюджеті на 2020 рік.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...