Вчені розповіли, як просто подовжити життя на 10 років

Науковці назвали п'ять факторів здорового способу життя

Вчені розповіли, як просто подовжити життя на 10 років
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Життя – найцінніше, що є в людини, науковці дали поради, як його подовжити та зробити більш якісним.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на BMJ.

Loading...

У дослідженні взяли участь 38366 чоловіків і 73196 жінок, за якими спостерігали протягом 28 і 34 років відповідно. Вчені оцінювали вплив п’яти факторів здорового способу життя: здорової ваги (індекс маси тіла нижче 25), щоденної фізичної активності не менше 30 хвилин, помірного споживання алкоголю, здорового раціону харчування і втримання від куріння.

«Ми виявили, що проходження здорового способу життя може суттєво продовжити роки, протягом яких людина живе без хвороб. Зокрема, жінки, які стежили за всіма п’ятьма факторами, додали до здорового життя 10 років, а чоловіки – майже 8 років», – розповів один з авторів дослідження про подовження життя Френк Ху (Frank Hu).

Згідно з отриманими даними, жінки у віці 50 років з усіма перерахованими здоровими звичками жили на 14 років довше, ніж жінки, у яких ці звички відсутні, а чоловіки – на 12 років довше.

Жінки, спосіб життя яких протягом наступних 20-30 років включав 4 або 5 здорових звичок, мали додаткові 10,6 років без захворювань в порівнянні з жінками, які не позбулися шкідливих звичок. В середньому це становило 8 років без раку, 10 років без серцево-судинних захворювань і 12 років без діабету. У чоловіків тривалість здорового життя збільшилася на 7,6 року. В середньому – 6 років без раку, майже 9 років без захворювань серця і більше 10 років без діабету.

У випадках, коли під час дослідження був діагностований рак, ті учасники, які практикувати 4 з 5 здорових звичок, прожили ще 23 роки. Тоді як продовжили вести нездоровий спосіб життя – тільки 11 років. Схожа картина спостерігалася при захворюваннях серця і діабеті.

Нагадаємо, раніше вчені Гронінгенского університету в Нідерландах зуміли довести, що дієта з високим вмістом білка знижує ризик серцевої недостатності і передчасної смерті.

А от алкоголь суттєво скорочує життя. Так, вживання однієї з половиною пінти лагера (тип пива), 175 мл вина в день або 10 келихів на тиждень скорочують тривалість життя на 1-2 роки.

Експерти дійшли висновку, що баклажан здатний подовжити життя, його називають «овочем довголіття». Баклажан позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи, є профілактичним засобом проти атеросклерозу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...