Катували та ґвалтували: у Харківській колонії стався бунт в’язнів

У справу втрутилася омбудсмен

Катували та ґвалтували: у Харківській колонії стався бунт в’язнів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У виправній колонії №25 на Харківщині стався бунт в’язнів через регулярні знущання адміністрації.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Харківську правозахисну групу, засуджені розповіли про постійні катування, побиття та навіть зґвалтування засуджених з боку адміністрації.

Перевірка, проведена 9 січня підтвердила факт застосування сили й спецзасобів до 22 засуджених із залученням групи швидкого реагування.

«Люди зізнавалися, що адміністрація закладу через добровільних помічників вимагає у засуджених гроші», – йдеться у заяві правозахисників.

За словами засуджених, наглядачі у якості покарання ґвалтують резиновою дубинкою, засовують папір у задній прохід і підпалюють його. Один з засуджених розповів про події ночі, коли адміністрація придушувала бунт.

«Нас у три години ночі у трусах виволокли, кинули у штабі на першому поверсі і змусили повзти на животі до другого поверху. Деякі хлопців змусили повзти у наручниках. У мене навіть коліна стерті. Попереджали, аби я нічого не розповідав, що мені буде кінець», – сказав чоловік.

У ситуацію втрутилася омбудсмен Лариса Денісова. Вона написала у Facebook, що за результатами перевірки у засуджених були зафіксовані тілесні ушкодження, наразі вони перебувають в пригніченому психічному стані.

“Зокрема, одному з засуджених, через катування якого і стався конфлікт, були завдані опіки в області сідниць та анального отвору. Зазначені ушкодження були зафіксовані медичною документацією лише після втручання Офісу омбудсмена … Ця справа перебуває на моєму особистому контролі”, – йдеться у публікації.

Катували та ґвалтували: у Харківській колонії стався бунт в’язнів

Нагадаємо, у травні минулого року у Південній виправній колонії загального режиму №51 в Одесі стався масовий бунт ув’язнених, декілька з них втекли.

Джерело: Народна Правда