Пенсійна реформа в Україні: що треба знати про трудовий стаж

Цього року страховий стаж для виходу на пенсію складає 27 років

Пенсійна реформа в Україні: що треба знати про трудовий стаж
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У 2020 році для виходу на пенсію чоловікам у 60 років і жінками в 59 років (з 1 квітня 2020 року – 59 років 6 місяців) потрібно мати страховий стаж не менше 27 років.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в роз’ясненні Пенсійного фонду України (ПФУ).

Loading...

Зазначається, що в Україні відбуватиметься поступове щорічне зростання страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком, в 2028 році він сягне 35 років.

“Якщо у людини на час досягнення зазначеного пенсійного віку немає необхідного страхового стажу, він зможе вийти на пенсію за віком після досягнення 63 або 65 років. Якщо людина буде продовжувати офіційно працювати і придбає необхідний страховий стаж, то пенсія може бути призначена відразу після його придбання”, – пояснили у ПФУ.

При цьому, в разі відсутності необхідного страхового стажу для призначення пенсії за віком після 60 і 63 років, на пенсію можна вийти після 65 років. Але для цього потрібно мати мінімум 15 років страхового стажу.

Тривалість страхового стажу, що дає право на отримання пенсії, визначається на дату досягнення пенсійного віку.

Раніше повідомлялося, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

А тим часом голова комітету ВР з питань соцполітики Галина Третьякова заявила, що підвищення пенсійного віку в Україні відбудеться неминуче, у Верховній Раді розглядають різні варіанти.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...