В Україні підняли податок на авто: скільки треба платити

Заплатити треба протягом 60 днів

В Україні підняли податок на авто: скільки треба платити
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Деякі водії до кінця лютого отримають платіжки на податок на щорічний податок на автомобіль, який складе 25 тисяч гривень.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Сегодня.

Цей транспортний податок змушені будуть платити власники авто, з року випуску яких пройшло не більше п’яти років, а середня ринкова вартість машини становить понад 375 мінімальних зарплат. Станом на 1 січня 2020 року – це 1,7 млн ​​грн.

При цьому є один нюанс – середньоринкову вартість автівки визначає Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Відомство робить це на підставі марки, моделі, року випуску машини, об’єму циліндрів двигуна, типу пального. Навіть якщо автівку було придбано за меншу ціну, але машина в списку – податок доведеться заплатити. При цьому збір доведеться платити незалежно від стану автомобіля.

У 2019 в список внесли 350 авто. Після того, як буде оприлюднено новий список машин, Фіскальна служба до 1 липня розішле власникам платіжки. Заплатити треба буде протягом 60 днів.

Якщо ж після отримання платіжки власник авто не сплатив податок протягом 60 днів, сума буде зростати. Якщо заплатити в перші 90 днів – до штрафу додається 10%, після 90 днів – 20%. При цьому, автівку або інше майно можуть конфіскувати і продати, а з вирученої суми забрати платіж. У випадку, якщо платіжка не прийшла, власник авто звільняється від відповідальності.

Нагадаємо, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що в Україні можуть об’єднати єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб і військовий збір.

Джерело: Народна Правда