Пенсії в Україні: в Пенсійному фонді зробили важливе повідомлення

В ПФУ роз'яснили умови виходу на пенсію в 2020 році

Пенсії в Україні: в Пенсійному фонді зробили важливе повідомлення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Щоб вийти на пенсію у 2020 році, чоловікам, які досягли 60-річного віку, і жінкам, яким виповнилося 59 років, потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. В рамках проведення пенсійної реформи 2020 рік також  стане останнім “пільговим” роком пенсійного віку для жінок. Вийти на пенсію раніше – в 59,5 років –  зможуть   тільки жінки, які народилися з 1 жовтня 1960-го по 31 березня 1961 року. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в  повідомленні пресслужби Пенсійного фонду України (ПФУ).

Loading...

У ПФУ нагадали, що з кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і в 2028 році досягне 35 років.

“Якщо у людини на час досягнення зазначеного пенсійного віку немає необхідного страхового стажу, вона зможе вийти на пенсію за віком після досягнення 63 або 65 років. Якщо людина буде продовжувати офіційно працювати і придбає необхідний страховий стаж, то пенсія може бути призначена відразу після його придбання”, – йдеться у повідомленні.

У ПФ також відзначили, що в разі відсутності необхідного страхового стажу для призначення пенсії за віком після 60 і 63 років, на пенсію можна вийти після 65 років. Але для цього потрібно мати мінімум 15 років страхового стажу.

Нагадаємо, пенсійна реформа 2017 року передбачає поступове підвищення пенсійного віку, яке виражається в збільшенні трудового стажу. З 2020 року, щоб перестати працювати в 60 років, потрібно буде мати 27 років підтвердженого страхового стажу. 

Раніше повідомлялось, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

До слова, пенсія в Україні нараховуватиметься по-новому – порядок виплати зазнав змін, а встановлення мінімального потрібного віку для нарахування пенсії за вислугу років Конституційний суд визнав незаконним.

Джерело: Народна Правда