У Раді назвали мінімальні ціни для продажу землі в Україні

До 1 січня 2030 року ціна продажу паїв не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку

У Раді назвали мінімальні ціни для продажу землі в Україні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні планують запустити ринок землі – згідно запропонованого до другого читання законопроекту про ринок землі, ціна продажу земельних ділянок не може бути меншою за їх грошову оцінку.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на РБК-Україна, про це заявив голова комітету з питань аграрної політики Микола Сольський.

Loading...

Він зазначив, що до 1 січня 2030 року ціна продажу паїв не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку.

“Також встановлено, що мінімальна ціна, по якій може продаватись земля, не може бути менше, ніж нормативно-грошова оцінка”, – пояснив Сольський.

При цьому, під час презентації законопроекту до другого читання було зазначено, що за даними Держгеокадастру щодо нормативної грошової оцінки сільсьхозугідь, середнє значення НГО (нормативно грошової оцінки, – НП) ріллі в Україні складає 27 499,72 гривні.

НГО також змінюється в залежності від регіону. Так, у Житомирській області ця сума дорівнює 21 411 гривень, а у Черкаській – 33 646.

А тим часом радник прем’єр-міністра України з економічних питань та земельної реформи Олексій Мушак повідомив, що наразі існує два сценарії розгляду земельного закону №2178-10 у Верховній Раді – або за повною процедурою, що займе близько 2 місяців, або з використанням 119 і 45 статті Регламенту ВР. Тоді розгляд займе до 3 годин.

Джерело: Народна Правда
загрузка...