Вибори на Донбасі: в Україні дали лякаючий прогноз

Вибори в цьому регіоні не проводили вже сім років

Вибори на Донбасі: в Україні дали лякаючий прогноз
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Офіс президента України і Міністерство закордонних справ України роблять резонансні заяви щодо виборів на окупованій частині Донбасу з метою перевірки реакції українців та міжнародних партнерів.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Цензор.НЕТ, таку думку висловила голова правління Громадянської мережі “Опора” Ольга Айвазовська, яка раніше представляла Україну на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Loading...

Вона пояснила, що вибори в цьому регіоні не проводили вже сім років. Таким чином актуального реєстру виборців фактично немає.

“Якщо ми говоримо про міжнародні стандарти, то достовірність списків є ознакою демократичних виборів. Ми повинні знати, скільки у нас людей виборчого віку, щоб визначити не просто явку, а довіряти підсумками виборів”, – зазначила вона.

Ще одна причина неможливості проведення виборів на Донбасі – конфлікт з Конституцією України – в статті 37 Основного закону вказано, що в Україні забороняється створювати політичні партії і громадські організації з особами, які підтримують насильство і тероризм, які можуть привести до зміни державного ладу.

“Ті групи, які зараз очолюють псевдовладу там, саме такими і є. Тому дати їм шанс переформатуватися в політичні партії – це плюнути на власну Конституцію. Не можна вийти за рамки Конституції, Основного закону, тому що комусь так хочеться”, – резюмувала Айвазовська.

Нагадаємо, раніше російський військовий аналітик Павло Фельгенгауер попередив, що Росія може почати військову ескалацію не тільки на Донбасі, але й окупувати Полтаву, Суми і навіть Харків. На його думку, російський Генштаб все ще цікавить вихід до Дніпра на всій його довжині.

Джерело: Народна Правда