Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство»

За неперсональне голосування нардепам загрожуватиме штраф від 51 до 85 тисяч гривень

Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство»
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає кримінальну відповідальність за умисне голосування народним депутатом Верховної Ради замість іншого парламентаря.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на прес-службу Офісу президента.

Loading...

Відтак Кримінальний кодекс доповнений статтею 364−2. Вона передбачає, що за неперсональне голосування депутатів каратимуть штрафом від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 85 тисяч гривень).

«Документ має на меті забезпечити належне виконання народними депутатами України їхніх повноважень у частині обов’язку персонального голосування», — уточнили в Офісі.

Цей законопроект був ухвалений Верховною Радою у другому читанні 19 грудня. За нього віддав голоси 261 народний депутат. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков повернув його з підписом 27 грудня.

Нагадаємо, народні депутати від фракції “Опозиційна платформа – За життя” змайстрували у Верховній Раді спеціальний пристрій для кнопкодавства, який дозволяє голосувати “за себе і за того хлопця”, не натискаючи на чужу кнопку пальцем.

Верхом абсурду стало, коли автора закона про боротьбу із кнопкодавством члена фракції «Опозиційна платформа – За життя» Василя Німченка у Раді спіймали на кнопкодавстві.

Джерело: Народна Правда