Пенсіонерам в Україні готують ряд неприємних “сюрпризів”: що буде з виплатами

В Україні триває пенсійна реформа

Пенсіонерам в Україні готують ряд неприємних “сюрпризів”: що буде з виплатами
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Пенсії в Україні у 2020 році зазнають низку нововведень – індексації, пенсійні доплати, підвищення страхового стажу тощо.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Страна.

Loading...

Зокрема у грудні президент України Володимир Зеленський анонсував пенсійні доплати. Пенсіонери, які переступили 80-річний рубіж, отримають від 400 до 1,1 тисячі гривень додатково, але як саме будуть нараховувати ці надбавки поки неясно. Проте, за словами глави держави, віковий ценз для доплат буде розширюватися – стануть доплачувати тим, кому за 75 років, потім тим, кому за 70 і т. д.

Більш молоді пенсіонери також отримають надбавку. Зросте мінімальна пенсія, яка прив’язана до розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. З початку року і до липня мінімальна пенсія становитиме 1638 гривень, потім підвищиться до 1712 гривень, а з 1 грудня 2020 року – до 1769 гривень.

Крім того, в березні відбудеться щорічна індексація пенсій. Вона проводиться за формулою: 50% інфляції і зростання середньої зарплати за попередній рік.

Разом із тим, Кабмін прийняв постанову №1088 “Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян”, яке набрало чинності 1 січня і передбачає нововведення для колишніх військових і екс-силовиків.

Крім того на українських пенсіонерів чекає збільшення страхового стажу та підвищення пенсійного віку. У 2020-у збільшиться страховий стаж для виходу на пенсію – з торішніх 26 до 27 років.

А тим часом в Україні відбувається пенсійна реформа, внаслідок якої через вісім років лише половина українців буде мати право отримувати пенсії в 60 років, решта працюватиме до 63 і 65 років.

До слова, у 2020 році для виходу на пенсію чоловікам у 60 років і жінками в 59 років (з 1 квітня 2020 року – 59 років 6 місяців) потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. В Україні відбуватиметься поступове щорічне зростання страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком, в 2028 році він сягне 35 років.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...