Сотні тисяч пенсіонерів залишаться без пенсії: хто не отримає виплат

Основною проблемою є погана демографічна ситуація в Україні

Сотні тисяч пенсіонерів залишаться без пенсії: хто не отримає виплат
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні відбувається пенсійна реформа, внаслідок якої через вісім років лише половина українців буде мати право отримувати пенсії в 60 років, решта працюватиме до 63 і 65 років.

У першу чергу це торкнеться тих, кому зараз 30-40 років, і хто працює неофіційно, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

Loading...

Основною причиною того, що пенсії за кілька років отримуватимуть не всі, є погана демографічна ситуація в Україні.

Україна входить в топ-15 країн світу з найшвидшими темпами скорочення населення. Прогнозується, що до 2050-го року населення країни зменшиться до 28%, при цьому кожен третій буде старше 60 років. Таким чином, ті, хто працює, просто не зможуть утримувати таку кількість пенсіонерів.

Разом із тим, починаючи з 80-х років стаж 60-річних українців поступово скорочується.

Ще однією проблемою є те, що багато українців працюють неофіційно, заробляють «фрілансом», їздять на сезонні заробітки і не думають про своє майбутнє. Вже зараз така ситуація призвела до величезного дефіциту в Пенсійному фонді. Внесків, які роблять ті, хто працює не вистачає.

До слова, у 2020 році для виходу на пенсію чоловікам у 60 років і жінками в 59 років (з 1 квітня 2020 року – 59 років 6 місяців) потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. В Україні відбуватиметься поступове щорічне зростання страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком, в 2028 році він сягне 35 років.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...