У Донецьку почали «полювання» на власників українських паспортів: що придумала Росія

Росія максимально віддаляє ОРДЛО від Києва, так легше проштовхувати тезу про те, що потрібно говорити з "народом Донбасу"

У Донецьку почали «полювання» на власників українських паспортів: що придумала Росія
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Бойовики “ДНР” переслідують українців, які відмовилися отримувати “паспорт псевдореспублики”. У мережі все частіше скаржаться на те, що в Донецьку ходити по вулицях без фейкового документа стало небезпечно для особистої свободи, адже місцеві “правоохоронці” можуть забрати в райвідділ і протримати там кілька годин, до з’ясування особистості.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Апострофа.

Loading...

Видання відзначає, що повідомлення про те, що жителів Донецька без “паспорта ДНР” забирають у райвідділи, стали з’являтися з початку 2020 року. Так, користувач Дмитро Степанов стверджує, що раніше місцеві жителі боялися гуляти без “документа” вночі, але тепер страшно навіть вдень. “З українським паспортом, звичайно”, – пише він.

“Живеш у місті, народився тут, прописка тут, а ходити по ньому не можеш, тому що комусь захотілося, щоб у всіх був туалетний папірець ДНР”, – скаржиться інший користувач Валерій Лисак.

“Це все з 1 січня ще й почалося, – розповідає мешканка Донецька Світлана. – Причому потрапляють в основному молоді чоловіки. Прописку дивляться, пальці катають, потім відпускають”.

В якості підтвердження в мережі опублікували запис телефонної розмови з оператором гарячої лінії “МВС ДНР”. Оператор попереджає, що затриманого перевірять по всіх базах, але потім відпустять. Затримувати тих, хто відмовився отримувати “паспорта ДНР” особисто розпорядився “глава держави”:

“Вас, якщо затримають, то доставлять до райвідділу за місцем затримання, перевірять по всіх базах і відпустять. До з’ясування обставин будете там перебувати. Це розпорядження “глави держави” і “міністра внутрішніх справ”. Це буде тепер постійно. Якщо ви дотримуєтеся громадянства України, то можете виїжджати туди і там проживати. Громадяни “ДНР” 90% отримали паспорти і проживають тут”.

Крім паспортів бойовики почали “полювання” на власників авто з українськими номерами. Якщо у водія немає номерів “ДНР”, то його зупинять і оштрафують на суму від 340 до 510 російських рублів (130 – 200 гривень), а автомобіль відправлять на штрафмайданчик. Якщо протягом року таке “порушення” повториться, то штраф від 510 до 1020 рублів (200-400 гривень), з обов “бонусом” – автомобілем на штрафмайданчику.

При цьому раніше можна було до 10 днів кататися на машинах з українськими номерами.

Експерти відзначають, що бойовики активно впроваджують політику по максимуму видати всім паспорта і переоформити майно, якщо не по російському, то хоча б за “законодавством” псевдореспублик.

“Таке прискорення, як зараз, ймовірно, викликано тим, що процес йшов повільно. Але стратегічне завдання не змінюється: зробити певну суб’єктність цих територій, максимально віддалити їх від Києва, зробити більш автономними, щоб надалі примушувати Київ вести з ними переговори як з окремим суб’єктом. І чим менше там буде України, тим легше Росії буде проштовхувати тезу про те, що треба говорити з “народом Донбасу”, – каже політолог Ярослав Макітра.

Нагадаємо, напередодні глава російського міністерства внутрішніх справ Володимир Колокольцев заявив, що за період з квітня 2019 року, коли президент Росії своїм указом спростив процедуру отримання російського громадянства жителями окупованого Донбасу, паспорт РФ отримали понад 100 тисяч жителів ОРДЛО.

Джерело: Народна Правда
загрузка...